Governing Board Attendance History

Full Governing Board 1st September 2017 to 31st August 2018

NameGovernor typeFull GB 07.12.2017Full GB 01.02.2018Full GB 22.03.2018Full GB 17.05.2018Full GB 19.07.2018
Mike BrownParentYesYesYesYesYes
Becky LovattParentN/AN/AYesYesYes
Gill JordanLocal AuthorityYesYesYesYesYes
Karin Frewin Co-optedYesYesYesYesApologies
Matt HeardCo-optedYesYesYesYesApologies
Sam KnightsCo-optedApologiesApologiesApologiesApologiesApologies
Tim LeatCo-optedYesYesYesYesYes
Alan MorbeyCo-optedYesYesYesYesYes
Louise QuinceyCo-optedYesYesN/AN/AN/A
Catherine WayCo-optedYesYesYesYesYes
Verdun TrottCo-optedYesYesYesYesApologies
Justin SmithCo-optedN/AN/AN/AYesApologies
Angela QuickStaffYesYesYesYesN/A
Michael RollsHeadteacherYesYesYesYesYes
Aerfen MillsAssociateApologiesN/AYesYesYes
Duncan RaeAssociateN/AYesN/AYesApologies
Clare RinaldiAssociateApologiesN/AN/AYesApologies
Lee WhiteAssociateYesN/AN/AYesYes
Nic GeorgeAssociateApologiesN/AN/AYesYes
Bec DaveyClerkYesYesYesYesYes